Video ja galerii: 100 värvilist soovilipukest ühendavad noortekeskust 100-aastase tammega

Viljar Viik riputab lippe üles. Foto: Kaur Kasemaa

Selle aasta 1. mail on Sindi linnal 80.juubel. Noortekeskuses otsustasime seda tähistada nii, et igal noorel oli võimalus kujundada soovilipukestele oma õnnitlused armsale kodulinnale. Kokku valmis üle saja südamliku ja värvikirju A5 formaadis lamineeritud soovi, mis kannatamatult „nöörile rivistamist“ ja kõrgusesse pääsemist ootasid. Reedel, 27.aprillil kogunesid noored juba varakult noortekeskuse ette, sest täna oli kavas ronimisvahenditega tutvumine, ise tamme otsa ronimine ja kõige tähtsam –  nelja soovide lipurea maja ja tamme vahele ülespanek.

 

Matkaringi juhendaja Viljar Viik saabus vajaliku varustusega: pikk-pikk redel, köied, grigri ( iselukustuv julgestusvahend), haarats ( käepide enda üles-tõmbamiseks), ronimisvöö, ühenduslülidega köisjulgestus, kiivrid jne. Alustuseks aitasid Kaur, Fred, Kerda ja Rai Viljarit väiksematele ronimise algtõdesid õpetada. Kui ronimisseinal kasutatakse ronimiskivisid, siis tamme  otsa ronides pidid kõik end ise spetsiaalse varustuse abil üles tõmbama. See polnud sugugi kerge!

Enne ronimist on vaja teha selgeks varustus. Pildil Rai Multanen. Foto: Kaur Kasemaa

Kahe puu vahele tõmmati köis, millel sai laskuda, kasutades rullikut. See meeldis kõigile väga. Oli naeru ja kilkamist ning pealtvaatajaid tuli aina juurde. Ja siis kostus trummipõrin. John andis sellega teada, et kohe algab päeva tähtsaim üritus – soovilipukeste ülespanek. Kohe alguses selgus, et soovidele pandud nöör, mis nägi pealt väga tugev välja, oli ikkagi liiga nõrk. Õnneks oli tugevam nöör tagavaraks olemas ja meeskond eemaldas selle väikese viperuse üsna kiiresti.

John harjutamas. Foto: Kaur Kasemaa

Maja ja kodutamme vahele pandi 4 nööri ja igale nöörile 25 lippu. Lippude kinnitamine läks ladusalt ja lipurivi oli silmadele kaunis vaadata. Seda  silmarõõmu jätkub 1. juunini, lastekaitsepäevani!

Suur tänu kõikidele vaevanägijatele!  Palju õnne, Sindi!

[envira-gallery id=”3760″]

Kaur Kasemaa, Helle Vent

Kohal oli Külauudiste reporter Urmas Saard. Loe artklit siit

Samal teemal:

Helle Vent: Sindi 100 tamme istutamise projektist kuuldes sündis mõte