4H suvelaager

Eesti 4H on noorteorganisatsioon, kuhu kuuluvad nii linna- kui ka maanoored alates 7. eluaastast. 4H annab liikmetele võimaluse realiseerida oma mõtteid ja ideid. Suurem osa liikmeid on koondunud klubidesse. Klubides korraldavad 4H-lased loendamatuid hariduslikke, arendavaid ja meelelahutuslikke üritusi ning koosolekuid. Lisaks klubi tegevusele on 4H liikmetel võimalus osaleda erinevatel kursustel, võistlustel, laagrites ning mitmetel teistel üritustel üle maailma, kuna see on rahvusvaheline organisatsioon. Sindi noortekeskuse klubi Sindila on Pärnumaa vanimaid klubisid ja asutatud 1993.aastal, kui juhendaja Helle Vent töötas veel Sindi Gümnaasiumis huvijuhina. Aastate jooksul on meie liikmed IFYE – na käinud paljudes riikides nagu Austria, Sveits. Luxenburg , Saksamaa jne.
Üks oodatumaid sündmusi Eestis on laager, kus saavad kokku noored Eestist ja välismaalt.
1.-4.augustil toimuski kõigi poolt oodatud 4H suvelaager Kõrvemaa matka-ja suusakeskuses, kus kohtuti IFYE-dega ( 4H liikmed teistest riikidest) ja kõikide Eesti 4H piirkondade klubidega. Matkad, võistlused, töötoad, esinemised, õhtused ja öised üritused, üllatuskülalised ja üllatused…
Esimesel päeval tuli kohe näidata telgi ülesseadmise oskust, mis läks päris kiiresti, sest paljud meie klubi liikmned on suvelaagrites käinud loendamatu arv kordi, nendest kõige rohkem Kerda Saagim ja Rai Multanen. Tänaseks on nad kasvanud vähemalt poole pikemaks, võrreldes oma esimese laagriga. Nende juures on vahva see, et viimastel aastatel on kaasa võetud oma nooremad õed-vennad, kes samuti kuuluvad 4H ridadesse. Pidulikult toimus korraldava meeskonna tutvustus ja siis algas kohe segagruppidesse jaotamine ja oodatud võistlused nagu muna lusikal kandmine, discgolfi ketaste viskamine jne. Peale õhtusööki tuli mõnusalt täis kõhtudega osaleda paroodiaga saatest “Reisile sinuga”, kus oli lõbus nii osalejatel kui publikul.
Järgmisel päeval toimusid väljasõidud Puna tallu ja A.H Tammsaare muuseumisse. Viimases mängiti erinevaid vanu mänge nagu kotijooks, käbi korvi viskamine … Õhtupoolikul toimusid Kõrvemaa meeste eestvedamisel võistlused: orjenteerumine, loomajälgede tundmine, vibu laskmine ja discgolfi visked. Huvitavaks kujunesid 4H telesaate võtted ja töötubades lavavõitlus ning räpp. Naeru ja lusti oli puude latvadeni.
Kolmandal päeval toimusid jälle erinevad võistlused ja ka individuaalalad. Kerda ja Kauri võistkond said rätipallis esimese koha, Siimu meeskond teise ja Rai võistkond kolmanda koha. Väikeste rätipallis sai Anni tiim teise ja Andrea tiim kolmanda koha. Sindila liikmed on alati tasemel!
Päeval laenutasime endale vibud ja harjutasime noolte laskmist. Uus ja raske ala , aga kõik said hakkama. Viimasel õhtul esines meile Getter Jaani, mis oli laagri suursündmuseks ja jääb kindlasti väga kauaks meelde.

Meie klubi grillis sel õhtul kõigile vorstikesi ning vahukomme. Noored näitasid oma parimaid oskusi ja keegi ei jäänud hätta, sest suuremad juhendasid väiksemaid. Õpime tegutsedes!
Neljandal ehk viimasel päeval jagati piirkondadele erinevad teemad ja igaüks pidi koostama lühikese sketši. Pärnumaa teema oli “Ajalehe toimetus hommikust öösel kella kolmeni”, kus kehastasime toimetajate tegevusi läbi päeva ja öö ning näitasime, kui väsinud nad lõpuks olid. Ei kand nud neid enam jalad ja peaki olid lausa ripakil! Diagnoos – ületöötamine!
Pidulikul lõpetamisel toimus autasustamine ja südamlikult jäeti hüvasti uute sõpradega! Loodame nendega kohtuda järgmises laagris!
Olid meeldejäävad ja fantastilised neli päeva!