Aasta mudelisti tiitel läks neljandat aastat järjest Sinti

Pildil: Andy Aron (keskel) vanaisa Pauli ja isa Rolandiga FOTO: Ene Aron

Kui tavaliselt peavad Eesti tehnika- ja spordiliidu (ETSL) mudelistid oma hooaja lõpuüritust järgmise aasta alguses, siis seekord oli lõpugala 16. detsembril Tallinnas Nõmme noortemajas, kus igal aastal vähemalt korra juhtrajasõidu etappki toimub. Kohal olid auto-, lennu- ja laevamudelistid. Seekordne üritus erines varasematest selle poolest, et iga sektsioon pani välja näituse oma eksponaatidega.
 
Väljapanekul nägi autode, lennukite ja laevade mudeleid.
Kui juhtrajasõidus jagatakse karikad välja hooaja viimasel etapil, siis ülejäänud said karika kätte pidulikul lõpuõhtul. Peale selle jagati välja kaunid meened Eesti meistrivõistlustel medalid võitnud sportlastele.Sindi klubist osales üritusel Andy Aron ema, isa ja vanaisaga. Oli ka põhjust, sest neljandat aastat järjest tuli parima juuniori tiitel ühes vastava karikaga Sinti. Kui eelmisel aastal käis väga tasavägine rebimine selle tiitli eest Andy ja Karmeni vahel, siis sel aastal oli Andy suveräänne liider, edestades konkurente mäekõrguselt.
 
Karmen Metsal Eesti meistrivõistlused seekord ebaõnnestusid ja muudegi asjaolude tõttu Karmen pidulikul koosviibimisel ei osalenud.Parima noore tiitel omistati tänavu Kaur Eerik Tammele Äksist ja juba tavakohaselt pälvis parima juhtrajamudelisti nimetuse Kaiar Tammeleht Sauelt. Ilmar Viira rändkarikas leidis järgmiseks aastaks koha Haapsalu noormehe Mikk Baueri riiulil.
 
Tuleval aastal on Andy Aron juunioride vanuseklassist väljas, nii et peame ootama jääma, kas kasvab meie pesamunadest Andyle ja Karmenile väärilisi järeltulijaid. Nüüd on jõulud ukse ees ja pärast aastavahetust tuleb uuesti ohjad pingule tõmmata, sest juba jaanuari keskel algab hooaeg.
 
Juhannes Mets
Automudelismiringi juhendaja
Allikas: link