Alustas kokandusring

Tortilla pitsad. Foto: Kaur Kasemaa

[pullquote]Ringis oli 12 kohta, mis olid täis juba eelmiseks päevaks.[/pullquote]19. märtsil oli kõigil kokandushuvilistel põhjust rõõmustada, sest alustas tasuta kokandusring. Ringi juhendaja on Marek Sild. Antud ring saab teoks HTM ja ENTK poolt huvihariduse ja huvitegevuse sihtfinantseerimise toel. Need kes esimesel korral ringis osaleda ei saanud, saavad seda teha siis, kui mõni koht vabaneb.

Juhendaja Marek. Foto: Kaur Kasemaa

Esimesel korral rääkis juhendaja kokkamise põhitõdedest ja valmistas ise erinevaid tortilla pitsasid. Ta näitas erinevaid trikke ja nippe, mida on hea süüa tehes kasutada. Koostisosadeks olid tortillad, tomatipasta, pitsa maitseaine, riivjuust, petersell, tomat, sink, rukkola, himaalaja sool, päikesekuivatatud tomatid, spinat, pesto, paprika, serrano, oliiviõli jne.

Reeglid: õige pitsa põhi peab olema hästi õhuke, koostisaineid ei tohi olla palju ja neid lisada tunde järgi. Pitsade küpsetamiseks kasutas ta noortekeskuse väikest ahju, kuhu korraga mahtus 4 pitsat.

 

Koostisosad. Foto: Kaur Kasemaa

Marek rääkis meile oma pikast kokkamise karjäärist ja sellest, et tulevikus võime meiegi sellel alal hakata raha teenima. Samal ajal valmistas ta ikka uusi ja uusi erineva maitsega pitsasid, mis lõpuks kenasti meie kõhtudesse jõudsid, sest olid väga maitsvad. Järgmisest esmaspäevast hakkame ise kokkama! See saab olema põnev!

[envira-gallery id=”3347″]