Eesti Laste ja Noorte kultuuriaasta raames – Sindi Skate 2017

Tagasivaade! Täpselt aasta tagasi! 10.septembril 2016 toimus  kümnes Sindi Skate 2016, mis oli ümmargusele numbrile kohaselt esmakordselt rahvusvaheline (  osalesid  Soome ja Tsehhi).  Kohal olid Eesti parimad sõitjad, kes edukalt esinenud   ülemaailmsetel proffide  võistlustel. Film valmis Soomes  BowWow Media Power abiga. Valmisid flybox ja wertwall. Renoveeriti obstaakel – quater.

10.septembril 2017 toimus üheteistkümnes Sindi Skate. Peaaegu aasta kestnud ettevalmistused  kandsid vilja. Seekord oli osalejaid 52, mis on kõikide aastate rekord. Hüppeliselt on kasvanud tõukeratturite  osakaal, kus registreerus  36 võistlejat. Traditsioonilised   olid  rula ja kõige populaarsem ala publiku jaoks  –  BMX.  Esmakordselt oli kavas  Best trick s.o. igal alal parima triki võistlus.  Ja esmakordselt võttis abilinnapealt ja organisaatoritelt  intervjuud noortekeskuse raadioring Sindi Raadio.

Osalesid : Tallinn,  Haapsalu, Pärnu, Paide, Saue, Saku, Sauga, Paikuse, Sindi.

Avasõnad ütles Helle Vent, kes tervitas kõiki võistlejaid ja publikut. Sellise alaga saavad tegeleda ainult julged, tugevad ja tahtejõulised noored! Edu teile! Ainult koostöös sünnivad sellised suured  ettevõtmised.

Päevajuht ja skatepargi sünnist saadik  tegutsenud Taavi Burket andis sõna Sindi aselinnapeale Mirko Reimanile, kes soovis kõigile edu ja kordaminekuid.

Kohtunikeks olid aastaid ise sõitnud ja organisaatoritena kaasa löönud  Sören Mäesalu, Ardo Saulep ja Margus Nurk. Kommentaatoriks oli Sindi noormees ja kaaskorraldaja Henri Holland rulas ( tema oli karkudel, aga sai ikka kõigega hakkama) ja vabariigi parim kommentaator Karel Kaldasaun BMX-l ning tõukerattal.

Ilm oli parajalt soe ja sajuta. Nii sai rulavõistlusel  läbi teha ka Best tricki.  Tõukeratas  36 osalejaga läks nii pikale, et Ilmataat otsustas lõpu ära napsata  ja Best trick jäi tegemata.

Saju tõttu jäi  Sindis läbi viimata kõige oodatum ala – BMX.  Eelmisel aastal tõusis adrenaliin publikul kõrgustesse nende sõitu vaadates. See oli uskumatu vaatepilt, kuidas Eesti parimad ratast valdavad, trikke teevad ja kommentaator Karel Kaldasaun lisas veel ülimalt täiuslikud kommentaarid.  Pealtvaatajatel  käisid judinad  üle selja  ja oli tunne, et oled osanik mingis väga suures sündmuses Sindi noorte jaoks.

Organisaatorid leidsid kiire lahenduse  ja BMX võistlus toimus mõne tunni pärast Tihemetsas, kus asub  ainus Pärnu maakonna sise-skatepark. Ka seal jagati auhindu.

Henri Holland: Rula ja BMX esikolmik oli väga tasemel.

Rula sõitjad:

  1. Meelis Erm Sõidab Converse tiimis ja läti Tikari skatepoe all. On Pärnumaa parim rulataja, võistelnud suurvõistlustel nagu Kuldrula, Simple Session. .. Võitis eelmise Viljandi bash rulavõistluse. On Pärnu tulevikulootus.
  2. Marko Padernik Sõidab OnWheels tiimis. Tehniline sõitja, Eesti üks parimaid.
  3. Kristo Köster Omapärane stiil ja trikid, mida teised  eriti ei tee. Oli  Kuldrula korraldustiimis.

BMX sõitjad:

  1. Kristen Põder Mystic BMX tiimi sõitja, olnud pildis juba pikka aega. Tema signatuurtrikkideks on suured frontflipid ja kõrged lennud. Samuti võistelnud suurematel võistlustel nagu Kuldrula, Simple Session…
  2. Sander Saard Sponsoriks on Adidas. Varem  sõitis hästi trikiuisku ja võistles mainekatel võistlustel. Viis aastat on sõitnud trikirattaga ja selle aja kohta ülimalt kiiresti  arenenud.
  3. Chris Patrick Tilk Sõidab OnWheels BMX tiimis. Tal on väga sujuv stiil ning kindlasti Eesti BMX tulevikulootus. Ta võitis 2017 aasta Kuldrulal parima noore sõitja auhinna. Hiljuti sai noor sõitja kutse Summer Simple Session võistlusele Riias.

Tõukeratta noored on kõik Eesti tulevikulootused.

Tulemused

Rula

1.koht – Meelis Erm  Pärnu
2.koht – Marko Padernik – Pärnu
3.koht – Kristo Köster – Pärnu

Best trick – Marko Padernik

Tõukeratas

1.koht – Morten Tomson  Pärnu
2.koht – Andrian Tees  Pärnu
3.koht – Dario Ilbi  Pärnu

BMX

  1. Kristen Põder Tallinn
  2. Sander Saard Tallinn
  3. Chris-Patrick Tilk Pärnu

 

Parim Noor – Franz Rebane  Pärnu 9-aastane ( tema sai ka 2016.a parima noore tiitli)

Suurim kukkuja – Morten Tomson  Pärnu

Parim sintlane – Carl Mängel

Võistlustele järgnes traditsiooniline lõpupidu noortekeskuses, kus arutati, mis läks hästi ja mida järgmisel korral teha paremini. Nii vahva oli vaadata , kuidas noorte organiseerimisoskused iga  üritusega aina täiustuvad ja kuidas nad keerulistes olukordades ise hakkama saavad. See on suurim rõõm, mida meie töös tunda saab .

Täname toetajaid:  Sindi linnavalitsus, Fein-Elast Estonia, Pajo Trükikoda, OnWeels, Sindi Kommunaal ja Sindi Linnaraamatukogu.

Tänud  noortele: Henri Holland, Karl Kaldasaun, Sören Mäesalu, Ardo Saulep, Margus Nurk, Marion Tõldsepp, Mayken Haava, Eleanora Kleine, Meeri Meedla, Grete Teearu, Remii Metsmaa, Kevin Pekkonen, Kaur Kasemaa, Karl ja Fred Hussar.

Tänud „suurtele“: Taavi Burket, Vallo Vaargas, Mihail Sorin, Mihhail Skljar, Heli Ruus, Maili Isand, Liidia Pihhus, Galina Savtsuk.

Fotod, reklaam  ja videod FB-s : Sindi Skate

 

Helle Vent

peakorraldaja

pildid facebookis: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1704908513150760.1073741834.1561006614207618&type=1&l=1c3cad690cFoto BMX võitjad Henri Holland ja Karel Kaldasaun foto Helle Vent sekretariaat foto Teele Mustallikas Sindi skate 2017 foto Teele Sindi-Skate-2017-Foto-Urmas-Saard