Ekstreemspordi tipud madistasid Sindis

võis lugeda Pärnu Postimehest.

12.septembri hommik  Sindi skatepargis.  Taevas on pilvitu, tuul     paitab meeldivalt põske  ning septembrikuu kollakas   päike naeratab tervituseks kõigile, kes on tulnud üheksandat korda toimuvale võistlustele Sindi Skate 2015.“  Jälle ilus ilm! “ ohkavad korraldajad  kergendatult, sest  isegi väikese vihmaga on asfalt ja elemendid   märjad ja sõita ei tohi ega saagi. Ilmataat on meid kõik need aastad soosinud. Mitte kordagi pole võistlused ilma pärast ära jäänud . Ainult teisel  korral tuli autasustamine teha paduvihmas ja vahepeal oli vaja  oodata vihma lõppemist ning  kuivatada platsi, elemente..

Ettevalmistused algasid juba mitu kuud varem. Võistluse kuulutuse ja märgi kavandi valmistas nende võistluste üks algatajatest, Sindi noormees Elvo Grimm.  A3 formaadis kuulutuse pani paberkandjale Pajo Trükikoda ja märgid tegid valmis noortekeskuse noored. Elemendid remontis Mihhail Škljar,  kes on  Vallo Vaargase jooniste järgi nad kõik ise ka valmis meisterdanud.

Kuigi kommunaali töötajad olid pargi oma tehniliste vahenditega  puhtaks teinud , vaatasid Kaur Kasemaa,  Karl ja Fred  Hussar  kõik oma terava pilguga üle ja hoidsid pargi  võistluste lõpuni puhtana.  Kaur  on lisaks ka tubli  fotograaf.  Tema fotod  olid  Külauudistes ja Pärnu Postimehes.   Lisaks oli Tallinnast  suurte kogemustega fotograaf  Alina Birjuk.

Reklaamiks internetis alustasime eelmise aasta järelvideoga, mille autoriks on Henri Holland. https://vimeo.com/10737325.

Järgnes reklaamklipp  Sindi skate tuleb taas https://www.youtube.com/watch?v=L-P54W7JdUg&feature=youtu.be.

 

Pärnu Postimees tutvustas võistlust paberkandjal  kuulutusega, pressiteatega  ja lisaks  llinkidel l http://www.parnupostimees.ee/3320439/sindis-kogunevad-taas-ekstreemsportlased,

http://www.parnupostimees.ee/3326413/video-ja-galerii-ekstreemspordi-tipud-madistasid-sindis

Hommikul kell 11.00 kostis üle rohelise parkideküllase linna   muusika, mis tuletas meelde, et sel päeval toimub linnas iga-aastane sügisene ettevõtmine, kus osalised paljudest Eestimaa paikadest

( suurimad neist  Tartu  ja Tallinn) ja  mis pakub rohkelt adrenaliini igale vanusele. Päeva juhina oli traditsiooniliselt puldis üks selle ürituse algatajatest Taavi Burket.

Koos võistlejatega saabusid esmakordselt ka  maiasmokkadele mõeldud suhkruvati  ja jäätise müüjad.  Joogi ja kehakinnitus eest   hoolitsesid asjalikud noored   Eliise Kull, Kristella Kukk ja Pille-Riin Karuse. Võistlusteks registreerisid  ja paberimajandusega tegelesid    neiud  Georgina Ristoja ja Grete Hartwich.

Kaugelt torkasid  oma vormiga silma neli  SKA Politsei- ja piirivalvekolledzi  Paikuse Kooli kadetti.  Nii tublisid abilisi pole ammu olnud! Paikuse koolist tulevad uskumatult  asjalikud korraloojad!

Võistluse avamisel soovis Sindi linnapea Marko Sorin kõigile edu. Ta oli  hästi kursis ka trikkide nimetustega ja mainis ka Tony Hawk-i , maailma tuntumat ekstreemsportlast , kelle sarnaseks saamine on nii mõnegi noormehe unistuseks.

Vaatajatele pakuti esimeseks elamuseks demonstratsioonesinemisi kus sel aastal näitasid  oma oskusi riigi paremikku kuuluvad noormehed Jarmo Kangro ja  Aleksander Tubin Tartust, Marko Padernik Kilingi-Nõmmest. Lisaks  Siim Raidmets ja Rain Randväli Pärnust. Millise näilise kergusega ja naeratades tehakse erinevaid trikke, aga  kui suur ja aastate pikkune töö selle taga tegelikult on! Ala nõuab head füüsilist ettevalmistust, kiiret reaktsiooni, julgust, tahtejõudu jne.  Algajatele oli koduplatsil nähtu  suureks stiimuliks edasisel harjutamisel.

Võistlused toimusid kolmel alal: rula, tõukeratas ja kõige atraktiivsem muidugi BMX. Kahjuks ei jõudnud haigestumise tõttu kohale hispaanlane Enric Garriga, keda väga ootasime. Kooli alguses möllab alati palju viirused ja lõunamaa inimestele hakkavad need eriti kiiresti külge.  Kõige noorem esineja oli 7-aastane Mattias Paaps Pärnust, kellele tuliselt kaasa elati ja kes kõiki oma sõiduga üllatas.

Kohtunikeks olid Andre Aavik, Henry Kõvatoomas, Keneth Moppel, Sören Mäesalu, Ardo Saulep, Margus Nurk.

Võistluste tulemused:

Rula

  1. koht – Aleksander Tubin, Tartu
  2. koht – Jarmo Kangro, Tartu
  3. koht – Meelis Erm, Pärnu

Tõukeratas

1.koht – Odd Holmen, Paikuse

  1. koht – Kevin Lehiste, Pärnu
  2. koht – Karl-Erik Palo,Tallinn

BMX

  1. koht – Arto Arukuusk, Tartu
  2. koht – Siim Raidmets, Pärnu
  3. koht – Chris Patric Tilk, Pärnu

 

 

Parimate sintlaste tiitli pälvisid

Eke Pikk ja Juss Ojala

Parim kukkuja

Siim Raidmets, Pärnu

Noorima osaleja tiitli andis üle Sindi Sõprade seltsi poolt Annika Burket

Mattias Paaps Pärnu 7-aastane

Võistluste parimad trikid olid :

Aleksandr Tubin – front fifty reilist üles,

Mikk Eeskivi – full cab to back lip,

Meelis Erm – fastplant 4,

Jarmo Kangro backside 360 melon,

Arto Arukuusk  – Flair 6,

Siim Raidmets – backflip.

Sindi-Skate-2015-BMX-esikolmik-Foto-Kaur-Kasemaa

Sindi Skate 2015 BMX esikolmik. Foto: Kaur Kasemaa

Urmas Saard  kirjutas lingil  http://www.kylauudis.ee/2015/09/13/laupaeval-toimunud-sindi-skate-2015-noorim-osaleja-oli-7-aastane-mattias-paaps-parnust/

Järelvideo valmis Martin Dvorjanski käe all. https://www.youtube.com/watch?v=qDUFySyw_Fs

Alina Birjuki  pildid on lingil  https://www.dropbox.com/sh/jmzh01g5u4rtlc4/AABs8GTiggjOK03X6I5q_DqJa?dl=0

Auhindadeks olid karikad, kinkekaardid, meened, kommikarbid, padjad, esmaabikarp,  Sindi Skate sokolaadid   märgid …

Sindi Skate 2015 pidulik lõpetamine meeskonnale  toimus noortekeskuses, kus analüüsiti toimunud üritust ja peeti plaane järgmiseks aastaks.

Täname : sponsoreid Sindi Linnnavalitsus, Fein-Elast Estonia, Trükikoda Pajo .

Täname  meeskonda –Henry Holland,   Sören Mäesalu, Ardo Saulep, Margus Nurk,  Vallo Vaargas, Mihhail Skljar, Mart Nõmm, Heli Ruus , Mihail Šorin, Taavi Burket, Maili Isand, Liidia Pihhus, Pille-Riin Karuse, Kristella Kukk, Eliise Niklus, Andro Seppi, Georgina Ristoja, Grete Hartwich,  Kaur Kasemaa, Karl Hussar, Fred Hussar, meditsiiniõde Jaanika Kuusk .