Mehhiko noormehed ja kauni rühiga tüdrukud Sindi Seltsimajas

Aasta oli siis 2005. Noortekeskuses tuli mõte luua võimlemisring, kuna selle ala järgi oli suur nõudlus. Treeneriks kutsusin oma hea tuttava Kilingi-Nõmmest, endise huvijuhi Margit Schmidti. Algus oli raske. Rühm oli liiga suur , saal väga väike ja polnud vahendeid, vaipu , esinemisriideid. Tänu lasteaiale olid vähemalt soojad ja puhtad ruumid olemas ning igakülgne toetus juhtkonnalt. Aja möödudes jäid alles need tüdrukud , keda ala tõsiselt huvitas, kes oli töökad ja tahtejõulised ning kellest kasvaski välja Stella rühm. Järelkasv tuleb Täheratta rühmast, kus on samuti tublid ja töökad tüdrukud.

Treeningud on toimunud ka seltsimajas ja viimastel aastatel gümnaasiumi võimla väikeses saalis. Viimane on koht, kus saab harjutada korralikke hüppeid ja kus on vajalik kõrgus vahendite viskamiseks.

Võimlemisringil on kolm korda aastas mitmepäevased laagrid, kus kasutame ka külalistreenereid, kellest tuntumad on Jüri Nael, Villiko Kruuse, Kaie Seger, Reet Kriger, Erki Melts, Janne Ristimets. Esinemisi on palju, aga enamus suhteliselt väikestel lavadel. Seal on põhiline mure , et kaasesinejatega mitte kokku põrgata. Suurtes võimlates, kus saab oma oskusi täielikult näidata, on esinemisi kahjuks palju vähem.

Traditsiooniks on saanud iga-aastane maakonna võimlemispeo organiseerimine, kus noortekeskuse noored saavad suurürituse läbiviimise kogemusi ja mis neile alati väga meeldib.

Sindi noortekeskus sai sel aastal 10 aastat vanaks . Selle raames on juba toimunud Austria nädala tähistamine ja 5.aprillil maakonna kõigi võimlejatega koos juubelipidu „10 aastat võimlemist Sindis“.

Pühapäeva hommikul oli Sindi Seltsimaja esinejatest tulvil juba kaks tundi enne juubelipeo ametlikku algust. Lava ja kõik ruumid olid võimlejaid ja tantsijaid täis. Kohal oli üle saja tüdruku Kilingi-Nõmmest, Laine Mägi Tantsukoolist, Pärnu võimlemisklubidest Rüht ja Ainula, Paikuselt ja Stella ning Täheratas Sindist. Pidu oli kohale meelitanud ka TV-3 kaameramehe.

Lavakujundus oli juubelile kohane – sädelevad kardinad , moodsad pulkadest valmistatud erineva suurusega pallid, orhideed… Ekraanil oli foto Stella võimlejate vabakavast. Esimeseks „etteasteks“ oli ajalooline esimese vabakava video. Kõik olid veel pisikesed patsidega plikakesed lasteaiast, aga juba tehti hundiratast , silda ja „pääsukest“. Järgmise numbrina esitasid „suureks kasvanud“ neiud täpselt sama kava. Vahe pikkuses ja tehnikas on sõnadega kirjeldamatu!

Peo pidulikuks avamiseks sai sõna linnapea Marko Šorin, kes tervitas kõiki ja tänas treener Margit Schmidti eduka töö eest Sindi Linnavalitsuse tänukirjaga. Tänusõnad kuulusid ka Helle Vendile, kes on selle ringi asutaja.

Ootmatult jooksid lavale kaks Mehhiko poissi! Kaabud peas ja puha! Ootasime smokingis noormehi, aga tuli välja, et smokingites mehed osalesid kõik Pärnu restoraninädala läbiviimisel. Kairo ja Marko võeti turismigrupist nende asemele . Olid julged ja tublid need asendajad! Isegi hobustele panid parkmiskellad peale, et mitte trahvi saada.

Nad tervitasid kõiki osalejaid: Kilingi-Nõmme – krapsakad, kirglikud, kogenud, Paikuse – paid, popid , põnevad, Rüht – rabavad, rühikad, rõõmsad, Ainula – agarad, armsad, arvukad , Laine Mägi Tantsukool – lõbusad, lustilised, loovad, Sindi – sitked, sisukad, säravad.

Päevajuhi Margit Schmidti kutse peale tulid lavale võimlejad lasteaiast gümnaasiumini välja. Kilingi-Nõmme ( meie sõprusklubi) vilistlasrühm näitas, kuidas on võimalik end ka keskeas väga heas vormis hoida. Tehke järele, noored võimlejad, kui samasse ikka jõuate!

Kavas olid võimlemises rühmakavad ( vaba-, vahenditega ja individuaalkavad) , jazz- ja showtants, disko freestyle, – solo ja –duo.

Sindi Stella esitas kuus kava – esimene vabakava, vabatants “ Kevad tuleb“ , tants „Grazy in Love“, vabakava „Uued tuuled“, rõngakava „ Kuldsed tervitused“ ja lindikava Päikesetõus mägedes“. Viimane õpiti selgeks Austria nädala esinemiseks Pärnus. Lindikavaga minnakse 25.aprillil Tallinna Kalevi spordihalli võistlema üritusel „Kauni rühiga ellu“, kus eelmisel aastal saadi kuldplaat ja eripreemia.

Sindi Täheratas esitas kava „Hüpitsakool“ ja Lavassaares toimuva 4.Pärnumaa Tantsupeo kava „Päikesetrall“, kus erinevas vanuseklassis esinevad mõlemad Sindi võimlewmisrühmad.

Diskotantsijad Laine Mägi Tantsukoolist näitasid hoopis teist stiili alates riietusest, mis oli silmatorkavalt sätendav ja värvikas. Nende kavad olid väga tempokad – pöörded, hüpped, spagaat õhus……Aluseks ikka iluvõimlemine!

Laval tänati kõiki võimlemisrühmi ja treenerid. Kinkekottides oli igaühele üllatusmuna ( ikkagi munadepüha!), noortekeskuses valmistatud juubelipeo märk ja tänukiri, peo kuulutus…

Tänud toetajatele: Sindi Linnavalitsus , Fein-Elast Estonia, Pajo Trükikoda.

Tänud Sindi Gümnaasiumile ja Sindi Lasteaiale pikaajalise koostöö eest!

Tänasime meie toredat treenerit Margit Schmidti tehtud suure töö eest ja loodame südamest, et tal ikka jätkub aega meiega tegeleda.

Siirad tänud kõigile lapsevanematele . Aktiivsemaks lapsevanemaks tunnistati taas Siiri Kukk.

Suured tänud kostüümide autorile Jana Talule!

Suur tänu: helitehnika, video ja valgustus – Virgo Vellend, lavakujundus Argo Juske, 3D kuulutus – Heiko Kivila, Elvo Grimm, 3D märk – Heiko Kivila ja noored, fotograafid – Maarika Buht, Kaur Kasemaa, video – Peeter Proos.

Suur tänu: Maili Isand, Liidia Pihhus, Anneli Uustalu, Heli Ruus.

Suur tänu noortele abilistele: Kairo Teder, Marko Nuut, Karl Hussar, Ats Pikk, Janar Viibus, Eliina Lillemets, Toomas Gussev, Kristina Fetsina, Aveli Lehiste, Grete-Mari Metsaveer, Kaur Kasemaa.

Tublid olid kõik esinejad! Jätkake samas vaimus! Nii lähetegi kauni rühiga ellu!

Peo lõpetas lustlik ühistants, millest ka publik aktiivselt osa võttis.

Pärast pidu oli noorte abilistega meeldiv ja asjalik koosistumine noortekeskuses. Igaüks rääkis , kuidas oma ülesannetega toime tuli ja mida oleks saanud teha paremini. Samas oldi vaimustuses kogemustest, mida selle peo korraldamine neile andis. Räägiti ka väikestest äpardustest. Noortekeskuses valitses ühtse meeskonna võrratu õhkkond, mis andis kõigile palju positiivseid emotsioone. See tunne oli selle päeva nael!

Noored panid end samas kirja järgmisele noortekeskuse ühisüritusele, talgutele „Teeme ära“ , mis toimuvad 2.mail.

Margit Schmidt: Sindi võimlemispeod on rõõmuga oodatud esinemisvõimalus kõigile Pärnumaa võimlemisklubidele. On ladus korraldus – piisav lavaproovi aeg,suurejooneline ja viisakas vastuvõtt, tänuavaldused ja sõbralik keskkond, ilus lavakujundus ja kaasaelav rohkearvulune publik, asjatundlik helimees ja hea valgustus. Tublid ja viisakad noored abilised noortekeskusest. Ja ikka leidub peol mõni üllatus. Sel aastal lustlik ühistants.

Kristina Fetsina ja Eliina Lillemets: meile meeldis meeskonna sujuv koostöö. Kõik aitasid kõiki ja asjad sujusid nagu iseenesest. Oli väga meeldejääv päev!

Kaur Kasemaa, fotograaf: Mulle see pidu väga meeldis. Üllatas, et võimlemine on nii keeruline ja tehniline ala. Ma polnud sellele varem mõelnud. Ja pildistada on liikumist üsna raske.

Helle Vent
Sindi ANK juhataja

Marko, Kairi, Helle ja Margit Rahvas tantsib kaasa Stella  Villiko tants Stella vabakavas Stella Täheratas laval Täheratas