Meist

Sindi Avatud Noortekeskus asutati 1.nov.2004.  Esimesel aastal oli asutus   Sindi Linnavalitsuse keldrikorrusel ja alates 14.oktoobrist 2005 endise raudteejaama renoveeritud ruumides.

Noorsooorganisatsioonidest töötab Eesti 4H klubi “Sindila”

Noorte käsutuses on :
keraamikaahi ja sõudeergomeeter, 3 internetiühendusega arvutit, piljard, koroona, lauatennis, lauajäähoki ja-jalgpall, trenažöör, 2 kitarri, muusikakeskus, televiisor, DVD ja video, lauamängud, matkatarbed ( seljakotid, telgid, madratsid jne.), kööginurk, jalg-, korv-, võrkpallid ja indiaca, ajalehed, ajakirjad, raamatud, 3 akustilist ja 2 elektrikitarri, trummikomplekt, kõlarid, mikrofonid, pult, ekraan…

Eesti noorsootöö kontseptsiooni kohaselt on noorsootöö korraldamise põhistruktuuriks avatud noortekeskus. Avatud noortekeskus on ümbruskonna noorsootöö korraldamise keskus, mille põhieesmärkideks on:
1.  noortele vaba aja veetmise võimaluste loomine erinevate    noorteprojektide ja noorteprogrammide kaudu;
2. noorte arengu ning sotsialiseerumise toetamine;
3. noorsootöö arendamine;
4. noorsootöö erinevate teenuste võimaldamine (informatsiooni  ja   nõuande saamine, harrastustegevuse võimaldamine jne).

Avatud noortekeskuse sihtgrupiks on 7.-26.a. noored.

Avatud noortekeskused lähtusid algidee järgi avatud tegevuse põhimõttest, mis ei eeldanud huvitegevuse pakkumist ning olid suunatud mõnevõrra rohkem riskinoortele, samas kui noortekeskused olid keskendunud just rohkem huvitegevusele. Eesti Noorsootöö Arengukava aastaiks 2001-2004 nägi noorsootöö struktuuride ja noorte osaluse valdkonna prioriteedina ette ka seda, et huvialaharidus ja noorsootöö tuleb  integreerida terviklikuks süsteemiks.
Avatud ringitöö on avatud noortekeskuse töösuund, mis lisaks vabaajaveetmisele pakub lastele ja noortele täiendavaid võimalusi oskuste ja teadmiste omandamiseks ja isiksuse arenguks.