Noortekeskuse ring „Sindi raadio“ on populaarne!

Laupäeval, 18 novembril olid noortekeskuse ringil „Sindi Raadio“ külas 14 õpilast Kohtla-Järvelt ja Paikuse noortekeskusest.
Tegemist on Nopi üles programmi toel oleva projektiga „Veneetlus“, mille peamine eesmärk on vene ja eesti rahvusest noori omavahel lõimida ning korraldada ühistegevusi. Kohtla-Järve noored on väga huvitatud oma raadio tegemisest ja nad on Pärnumaal kolm päeva, külastades Pärnu Postimeest, Tre Raadiot ja Sindi Raadiot. Muidugi käiakse ka ujumas ja tutvutakse linnaga. Sindi Raadiost olid vastuvõtjad raadioringi liikmed Kaur Kasemaa ringijuhina, Fred Hussar, Mattias Buht, Remii Metsmaa ja Kimo Varik. Kõigepealt tutvustati meie noortekeskuse võimalusi noortele ja ülejäänud ringe nagu kitarriring, trummiring, arvutigraafikaring, automudelismiring, keraamikaring, kunstiring, lauamängude ring, võimlemisring, matkaring ja fotoring. Külalised olid vaimustuses meie ilusast majast ja võimalustest külastajatele. Nad ütlesid, et on lausa kadedad ja et kahjuks neil selliseid mitmekesiseid ringe ja vahendeid pole. Nende juures hakkas silma see, et kuigi nad olid erinevast rahvusest, rääkisid kõik väga hästi eesti keelt. Ainult lauamänge mängides räägiti ka vene keeles. Huvitav oli ka see, et kõik suhtlesid omavahel hüüdnimedega.
Küsimusele raadioringi alguse kohta rääkisid meie noored eesotsas Kauriga sellest, kuidas raadioring aasta tagasi tema kodus ja ja edaspidi noortekeskuses alguse sai, et palju on selle aastaga muutunud nii tehnika kui kogemuste osas ning millised on ringi tuleviku eesmärgid. Ikka kaugemale ja kõrgemale!!!!!
Külalised õpivad juba gümnaasiumi astmes ja olid väga üllatunud, et meil on raadioringis nii noored poisid. Siin aplaus meie noormeestele! Uuriti põhjalikult ringi tehnikat, saadete tekste ja küsiti väga palju erinevaid küsimusi rubriikide tegemise kohta. Sindikad näitasid, kuidas salvestada intervjuud ja kuidas heli pärast töödelda. Kohtumine lõppes sellega, et kaks külalist intervjueerisid kordamööda Kauri. Ta pidi vastama viiele küsimusele ( kuidas see töö meeldib, mis on lemmikmuusika, kuidas tuli mõte raadioga laustada, kas oled teinud saateid täiskasvanutega, millal on raadio eetris) .
Loodame, et peagi kuuleme ka Kohtla-Järve raadiot!

Helle Vent
ANK juhataja
Kaur Kasemaa ringijuht