Noortekeskusel külas Tori valla abivallavanem ja noorsootöö nõunik

[pullquote]Neid tervitasid  juhataja Helle Vent,  noorteaktiivi president Kaur Kasemaa ja liige Mattias Buht.[/pullquote]Täna käisid Sindi noortekeskusega  tutvumas Tori valla  abivallavanem hariduse ja kultuuri alal Jana Malõh ja noorsoonõunik Erika Nõmm.  Külalised saabusid kell 14.00. Neid tervitasid  juhataja Helle Vent,  noorteaktiivi president Kaur Kasemaa ja liige Mattias Buht. Külalistega tutvumiseks tegid raadioringi poisid lühikesed Intervjuud, milles uurisid valla hetkeseisu ja ametikoha kohta. Intervjuud on kuulatavad siit:

Järgnes jaanuaris noorteaktiivil valminud video, mis tutvustab noortekeskuse ajalugu, tähtsamaid sündmusi, traditsioone, tegemisi ja ringide tööd. Külalistele meeldis, et nad said ekraanilt  kiire ja asjaliku  ülevaate.  Video on järelvaatatav siit:

Vallaametnikele avaldas muljet meie ringide arv ja juhendajate kõrge tase. Oleme ka ise selle üle uhked.

Juhataja tutvustas ruumi, kus pinisedes töötas 3D printer ja kus on mitme aasta jooksul valminud loendamatu arv 3D-s animatsioone, mis osaliselt katavad seinu.[pullquote]Siin vormitakse savi ja põletatakse töid keraamikaahjus. [/pullquote] Siin vormitakse savi ja põletatakse töid keraamikaahjus. Kolmapäeviti töötab kunstiring, mille vahvamaid töid on fuajee sein, kus vahelduvad aastaajad –  suvel linnud ja lilled, sügisel seened ja värvilised lehed, talvel lumememmed ja jõuludeks inglid, kevadel lähevad puud lehte ja hakkavad õitsema. Laupäeviti mahub samasse ruumi keskuse raadioring „Sindi Raadio“ ja esmapäeviti fotoring.

Pilk visati peale trummi –ja kitarriringi toale. Seal on kõik harjutamiseks vajalik olemas. Lisaks süntesaator ja mahukas telk väliüritusteks.

Suurt huvi pakkus  noorte poolt EV100 –le kingituseks valminud 3D –s hiigelmalenditega sinimustvalge malelaud. Need nupud on tõesti väärikad!

Eraldi majas asub automudelismi ring. Seal rääkis ringi juhendaja Johannes Mets automudelismist ja ringi ajaloost. Külalised said proovida autodega rajal kihutamist. Neil läks sõitmine uskumatult hästi ja enamus aega püsiti rajal. Väga hea saavutus esimese korra kohta! Mudelitega tegelemine on üsna sõltuvust tekitav.  Noorsootöö nõunik Erika ütles, et tooks oma lapsed hea meelega siia treeningutele.

[pullquote]Keskusega tutvumine lõppes  negatiivse kaldega 12,5 m kõrguse  ronimisseina juures. [/pullquote]Keskusega tutvumine lõppes  negatiivse kaldega 12,5 m kõrguse  ronimisseina juures. Eks soojemate ilmadega saab jälle proovida kõrgustesse pürgimist. Veebruaris loodame  üle pika aja jääseinale ronima minna.  Oleks  ainult vastavat ilma.

Loodame, et külalised jäid nähtuga rahule!

[envira-gallery id=”2894″]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.