Noorteühing Eesti 4H infoleht nr. 1

Vaatame korra põgusalt tagasi eelnevale aastale ja räägime ka käesoleva aasta suundadest.
Mida head tõi endaga aasta 2017?
[pullquote]Kõik 4H aastad on väga mitmekesised ja iga piirkond on oma nägu[/pullquote]Kõik 4H aastad on väga mitmekesised ja iga piirkond on oma nägu, kuid mõned kokkuvõtvad sõnad saab öelda kogu organisatsiooni tegevuse kohta küll.
Pöörasime jätkuvalt tähelepanu maaelu suuremale väärtustamisele noorte seas ning andsime sealhulgas noortele võimalusi tutvuda talude ja talutöödega. Tegevuskavas oli suur rõhk suunatud oma liikmete nii noorte kui juhendajate arendamisele ja koolitamisele. Korraldasime erinevaid õppevisiite, koolitasime ja viisime läbi mõttetalguid. Lisaks oli väga suur rõhk rahvusvaheliste suhetearendamisel ja võrgustike kasvatamisel. Erinevate tegevuste/ürituste/konverentside/projektide tulemusena on alustatud läbirääkimisi kolme partnerriigiga tulevaste projektide teemal.
[pullquote]Meie tegevustest on otseselt kasu saanud ligi 1100 4H noort[/pullquote]Meie tegevustest on otseselt kasu saanud ligi 1100 4H noort vanuses 7-26 aastat 10 erinevas maakonnas erinevatest linnadest ja valdadest, ligi 60 vabatahtlikku juhendajat ja kõik 4H noorte sõbrad/tuttavad/pereliikmed, kes ei oma liikme staatust. Kokku toimus 2017. aastal 184 üritust, millest võttis osa üle 2700 noore ja juhendaja ja sealhulgas üle 1500 mitteliikme. Eesti 4H liikmetest 70% on maal elavad noored. Mõned märksõnad ja üritused, mis minul aastaga 2017 meenuvad.

Tootsi Peenraprojekt, Jõgevamaa Noorteball, Kultuuripäevad Kihnus, juhendajate õppereis Poola, taaskasutuse töötoad Harjumaal, 4H Euroopa juhtide kohtumine Tallinnas, Global 4H Konverents Kanadas, IFYE Konverents Šveitsis, Lõikuspidu Pernova Hariduskeskuses, Heateod kodukohas, suur suvelaager Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses, Pärnumaa piirkonna sünnipäev Tartus, Virumaa kohtumised sõprustaludega, IFYE-d Eestis, Sügisakadeemia Järvamaal, Talveakadeemia Rakveres, 4H noored laulupeol, IFYE-de kokkutulek, Rahvusvaheline maanoorte organisatsioonide juhtide konverents Jänedal, Palamuse laat, Rõõmsate laste festival, European Rally Lätis, Pärnumaa projekt ”Julged ja loovad noored üle Eestimaa”

Vaadates seda nimekirja, siis seda ei ole üldse vähe. Minu poolt suur suur kummardus ja tänu kõigile meie tublidele juhendajatele, piirkonnajuhtidele, projektide/programmide juhtidele, juhatusele ja aktiivsetele noortele, kes selle kõik on võimalikuks teinud. Nagu on kirjas ühel ilusal 4H kleepsul: Meie tänu kuulub sulle! 🙂

2018. aaasta suunad
Rääkides nüüd aga juba käesolevast aastast, siis 2018. aastal pöörame meiegi nii nagu ülejäänud Eesti rahvas rõhku meie riigi 100. juubelile.[pullquote] 4H kingib Eestile 100 heategu eakatele[/pullquote] 4H kingib Eestile 100 heategu eakatele, et ükski memm ega taat ei peaks tundma ennast juubeliaastal üksinda. Väärtustame ja arendame jätkuvalt noorte seas maaelu – „Maal on vahva“, loome läbi aastaringsete tegevuste häid harjumusija hoiame oma kultuuripärandit. Vaatame organisatsiooni sees ühiselt üle kvaliteedi- ja mõjuhindamise mudeli ning arendame nii riigisiseseid kui rahvusvahelisi koostöösuhteid.
Eesti 4H 2018.a. aastateema lähtub meie põhi alustaladest neljast H-st ehk neljast H tähega algavast inglisekeelsest sõnast, kuid sel aastal uues kuues.
4H – 2018 – AASTATEEMA

H ead harjumused
H eateod kodukohas
H oolime esivanematest
H oiame kultuuripärandit

Olgu meil ikka süda kuum ja silmades sära, et oleks jõudu koos ilusat luua. 4H sõbrad on need, kes annavad tuge. Loome koos uue meeldejääva 4H aasta!

Gerda Vares
Eesti 4H tegevjuht

 

Kandideeri IFYE-ks!

Kui oled vanuses 18-26 aastat ning tunned, et otsid suvel põnevust ja väljakutseid, siis tule kandideeri IFYE-ks!

Loe lähemalt IFYE programmist
Kandideerimise ankeet