Pressiteated

Endurosprint ja kestvuskross…

Meie linna noormees Jarmo Lehiste on noortekeskuses suureks abiks tehniliste probleemide lahendamisel ja tehnika käsitlemisel.  Kui midagi on vaja parandada, siis tuleb ta alati appi. Jarmo hobiks on motosport.

Eelmisel aastal sõitis Jarmo 85cm Yamaha rattaga, aga sel aastal 125cm Husgvarna rattaga. Ratas on sel aastal suurem ja võimsam, aga tulemused pole loomulikult nii säravad kui eelmisel aastal, sest nüüd  võistles Jarmo E1 klassis, mis on eliitklass, kus sõidavad täiskasvanud.

Endurosprindis sõidab võistleja ettenähtud aja jooksul 15-25km pikkusel rajal 3-5 ringi. Ringidel on kaks katset: krossikatse ja enduro katse. Viimasele on tavaliselt paigutatud tõkked ( palgid, autokummid jne.) Rajal asuvad kontrollpunktid, kuhu ei tohi hilineda.  Kui see juhtub, antakse trahviminutid. Need antakse ka siis, kui ei jõua ringi ettenähtud ajaga läbida. Katsetel saadud aja järgi määratakse paremusjärjestus.

Endurosprindis Eesti karikavõistlustel E1 klassis saavutas Jarmo 2.koha. 1.etapp  toimus Jõelähtmel, kus Jarmo sai 2.koha. Teine etapp toimus Habajal ja see oli kõige raskem rada. Seal oli palju tehistõkkeid, kiviaedu ja palgivirnu, millest tuli üle sõita. Kolmas etapp oli Tori vallas Jõesuus ja neljas etapp Tartumaal Kukemetsas.

Balti meistrivõistlusted  endurosprindis olid Lätis ja Eestis. 1.etapp oli Jõelähtmel, 2. Ja 5 etapp toimusid Lätis Cilciemas , 3.etapp Vecumniekos ja 4.etapp Jõelähtmel. Jarmo  sai ta 4.koha ja Läti meistrivõisltustel 5.koha, mis on esimese hooaja kohta hea tulemus.

Kestvuskrossil sõidetakse 2 tundi järjest metsa märgitud rada mööda. Kes läbib rohkem ringe, on võitja. Kestvuskrossil tegi Jarmo kaasa kõik Eesti etapid ( Valgas, Pärnus, Potsepa liivakarjääris, Rakveres, Haapsalus, Paikusel Reiu liivakarjääris) ja mõned Läti etapid.

Kestvuskrossi Eesti meistrivõistlustel sai Jarmo 4.koha ja Balti meistrivõistlustel 11.koha. Viimase põhjustas ka see, et ta ei saanud kõikidel etappidel osaleda.

Jarmo suurim unistus on võistleda Rootsis Gotlandi saarel toimuval maailma suurimal kestvuskrossil, mis kestab kolm tundi ja osalejaid on 3000. Motomehed nimetavad seda Gotlandi põrguks. Loodame. Et tema unistus peagi täitub.

Helle Vent

Sindi ANK juhataja

Sindi Avatud Noortekeskuse tegemised

Sindi Avatud Noortekeskuse talilaager

2.-5. jaanuarini toimus Kilingi-Nõmme suurepärases spordihoones Sindi Avatud Noortekeskuse võimlejate ja võimlemisklubi Githa traditsiooniline talilaager. Treeningute  mitmekesistamiseks ulatasid treeneritele Margit Schmidtile ja Eha Smolinale abikäe vilistlased Maiken Schmidt ja Annika-ILVES- Karotamm koos õpingukaaslase Aleksandra-JÄNKU-Griffeliga. Sindi lapsed olid esindatud täies koosseisus. Kõik gripiviirused jäid pika ninaga! Õpiti huvitavaid koreograafilisi liikumisi, mänge, koostati uusi kavu ja lihviti olemasolevaid. Sindi noortel sai esinemisküpseks parukatega tants.Vaba aja sisustamisel (sintlased ööbisid spordihoones üksinda) näitasid meie tüdrukud, juba kogemustega laagerdajad, suurt leidlikkust ja toeks oli allakirjutanu. Toimus Kristella Kuke suur sünnipäevapidu, mis algas õnnitluskaartide ja savist kingituste valmistamisega, õnnitluseks  individuaalsed etteasted ja lõppes  Kristella ema valmistatud maitsva kringli söömisega.

Õhtud olid sisustatud kõikvõimalike mängudega, millest kõige populaarsem oli maffia. Suurt elevust tekitas kõige sõbralikuma laagrilise salajane hääletus, kelleks osutus Pilleriin Karuse.

Laagris õpitu  kanti ette võimlejate uusaasta- ehk ILVESEPEOL 5.jaanuaril, kus üllatusesinejaks oli vabariigi paremikku kuuluv iluvõimleja LIISI VISTER Viljandist. Liisi kuulub rühmvõimlejate MM-il Tartus kolmanda koha saavutanud vabariigi rühmvõimlejate hulka. Ta esitas vaba- ja kurikatega kava. See esitus oli fantastiline!Meie võimlejad esitasid punaste parukatega tantsu, millele publik mitmel korral maruliselt aplodeeris.

Ilves ja Jänku tõid rahva ette lustliku tantsunumbri ning “soojendasid” osavõtjaid. Ka kommipakk üle tunni kestnud peo lõpus tuli rühmadel vastavalt loosile mõne trikiga välja lunastada. Vahvast “Ilvesepeost” sai lõpuks tore naeratustega ühispilt.

Laagrist kokkuvõtteid  tehes   rääkis iga Sindi võimleja sellest ,  mis talle kõige rohkem meeldis ja mida  võiks järgmisel korral paremini teha. Võimlejate ühine arvamus oli, et  päevad  olid  nii kasulikud  ja toredad, et  võiksid kesta terve nädala ja toimuda tihedamini.

Kilingi-Nõmmest jäi kätte tunnistus koolituse eduka läbimise eest. Teise paberi sai ka, millele kaaslased olid kirjutanud rohkelt häid sõnu tunnistuse omaniku kohta.Täname südamest treenereid ja spordihoone personali meeldiva laagri eest!

Helle Vent

4H koolivahajal Tootsis

Noortekeskuse 4H klubi Sindila liikmed olid 6.-7.jaanuaril laagris Tootsis. Teemaks „Tegutsedes paremaks”. Laager algas 4H lauluga.

Järgnes politsei loeng narkootikumidest. Kaasas oli neil kaks narkokoera, kellest üks otsis keelatud ainet, aga  teine oli alles algaja ja rohkem mängis. Veel  proovisime, kas mingi komm võib anda alkoholi promille. Kui juua keefiri ja süüa peale Tõmmu kommi, tekib väike promillide tase. Liköörikommiga saab juba trahvi.

Teemaks olid ka Noorte Isiklikud Projektid ( NIP), milles võib osaleda iga 4H liige.

Kõige toredam oli klassikaliste tantsude õppimine. Saime kõik selgeks valsi ja rumba põhitõed.

Marge Lumisalu tutvustas meile Jaapanit ja õpetas veidi ka jaapani keelt ja ühe laulu.

Järgmine päev algas laulu saatel hommikvõimlemisega. JJ-streetist oli külas Kadri Salumaa, kes tutvustas ja õpetas hip-hopp stiili. Saime selgeks väikese kava. Järgnes soultrain.

Oli väga meeldejääv laager!

Kerda Saagim

4H liige

Koostöö Paikuse noortekeskuse PaNoKe – ga

Projekti IDEE 24 raames toimus 24 -s noortekeskustes üle Eesti 7.-8.jaanuaril    ideejaht, mis näitas, kuidas oma mõtete teostamiseks raha saada ja need ellu viia.

«IDEE 24» projekti koordineeriti Karksi-Nuiast, kuhu selle tarbeks tulid Euroopa Noorte programmi konsultandid. Teiste noortekeskustega oldi  ühenduses interneti kaudu, sest nii sai näha, mis eri keskustes toimub, ning üheskoos tegutseda.

Sindi ANK  tegi koostööd PaNoKe-ga Paikuselt.  IDEE 24 algas 7.jaanuaril kell 14.00 ja lõppes 8.jaanuaril kell 14.00. Valmis projekt  2-päevasele spordiüritusele selle aasta maiks.

Sindi noortekeskus on pikalt plaaninud võimalust võtta endale vabatahtlik välismaalt. Selle aasta jaanuaris  alustasime selle pika protsessiga.   Esimesed dokumendid on täidetud ja ootame vastust.

Meil on hea meel teha taotlus ühel ajal ja koostöös Paikuse noortekeskusega, sest lihtsamalt laheneb majutusprobleem ja kahel vabatahtlikul on kergem meie ühiskonda sisse elada.

Noortekeskust väisasid külalised Soomest

Kolmapäeval, 18.jaanuaril, olid noortekeskuses pedagoogid Soome erinevatest linnadest nagu  Tampere, Helsingi, Espoo, Viherlaakso. Riitta Nurmi on Helsingi Juutide kooli direktor.  Aino Tenkku, Liisa Yrjöla, Eva Makkonen, Ulla Mattila on õpetajad.

Külalisi huvitas väga  noortekeskuse igapäevane töö, projektid  ja visioon. Palju küsimusi oli noorte töötute projekti kohta.  Õpetajad tutvusid noortekeskuse ruumidega ja vahenditega ja  ringide tööga. Nende seisukoht oli, et ringid on sellistes keskuste väga vajalikud., aidates kaasata ka  passiivsemaid noori.

Suheldi pikalt kohalolnud noortega, mis oli heaks keelepraktikaks ja ka tõestuseks, et keeli tuleb hoolega õppida.

Päeva lõpuks tuli  jutuks  ka edaspidine noortevahetus.

Helle Vent