projekt „Include me“

25.märts – 1.aprill toimus Pärnus hotellis „Astra“ noortevahetuse projekt „Include me“, milles osales 28 noort vanuses 13-15aastat. Projekti eestvedaja PaNoKe – 6, Sindi Avatud Noortekeskus – 4 , Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasium – 4 , Casal de Joves noortemaja Barcelona lähedalt Hispaanias – 14, 4 noortejuhti : Marika Valter ja Teemu Aleksi Liimatainen Paikuselt ja 2 Hispaaniast. Töökeeleks oli inglise keel, aga hispaana noored õppisid lisaks
agaralt eesti keelt!

Meie noortekeskusest osalesid noorteaktiivi liikmed Richard Kandimaa, Siim Kaspar Kollama, Fred ja Karl Hussar. Nädala jooksul arutleti migratsiooni probleemide üle, täiendati teadmisi fotograafias, video-töötluses, IT-s ja sotsiaalmeedias. Omandati teadmisi kultuuride erinevusest ja traditsioonidest. Toimusid Eesti ja Hispaania õhtud, kus tutvustati oma riiki, muusikat , rahvuskööki, kunsti, keelt, kombeid… Õpiti arvestama teiste rahvuste erinevustega. Toimusid debatid , vabas vormis presentatsioonid, õppeekskursioonid, heli-ja fototöötluse töötoad.

Nädalavahetusel Paikuse Põhikoolis toimunud pidulikul rahvusvahelise noortevahetuse lõpetamisel avati kooli ja noortekeskuse ruumides noorte poolt valminud fotonäitus, mis võttis kokku nädalaga õpitu ning kajastab ühtlasi tänasel hetkel Euroopas aktuaalseid probleeme. Antud fotonäitus on avatud kõigile huvilistele Paikuse Põhikooli ruumides kuni käesoleva
nädala lõpuni. 9.aprillist rändab fotonäitus edasi Sindi Avatud Noortekeskusesse. Samalaadne fotonäitus on avatud paralleelselt ka Hispaanias, Sant Just Desverni linnas erinevates noortemajades ning haridusasutustes.

Palusin meie noormeestel valida välja nende jaoks kõige meeldejäävam üritus. Ühine vastus oli, et kõik oli nii – nii vahva. Lõpuks valiti välja see kõige- kõige! Karl ja Siim : „Kõige rohkem jäi meelde neljapäev Tallinna vanalinnas, kus eraldi rühmad otsisid kaardi järgi üles 16 vaatamisväärsust, millest tehti kohustuslikud fotod.“ Karlile oli huvitav kolmapäeval Kaubamajakas toimunud inimeste küsitlemine. Igas rühmas oli 3 eestlast ja 3 hispaanlast.
Fred Hussar: „Mulle meeldis Story Photo. Rühmadele jaotati 2 pilti ja nende järgi tuli teha kaks lugu.“ Richard Kandimaa: Mulle meeldis kataloonide korraldatud õhtu. Nad tutvustasid oma maad, pakkusid erinavaid roogasid, kuulasime nende muusikat ja püüdsime järgi teha kiireid ja keerulisi tantse. Väga meeldis see, et saime palju toredaid hispaanlastest sõpru.

Kõiki tegevusi rahastas 100% Erasmus+programm. Täname südamest pikaajalist koostööpartnerit ja ägedat naabrit PaNoKe-t ja selle juhatajat Marika Valterit!! Loodame, et meie tõhus koostöö jätkub ka edaspidi!

Helle Vent
Sindi ANK juhataja

Piltide allikas: PaNoKE facebook

[envira-gallery id=”3457″]