Projekt IDEE24

 

6.-7.jaanuaril –projekt IDEE24. Sindi ANK ja Paikuse ANK koostöös toimus 24 tundi kestnud projektikirjutamise ideejaht.   „Ideejahile oli kaasatud 24 noortekeskust, kes olid omavahel ühenduses telesilla abil, nii sai näha, mis teistes keskustes toimus, ning teha asju koos ja ühiselt.
„IDEE 24“ projekti koordineeriti Karksi-Nuian noortekeskusest, kus asus mängu keskpunkt, sealt juhendati 24 tunni jooksul 24 noortekeskust. Samuti paiknesid seal programmi Euroopa Noored konsultandid, kes öö otsa meeskondi ja ideid üle Eesti nõustasid. Pikk päev algas lustakate meeskonnamängudega, kus tutvuti omavahel. „Sellele järgnes projektiideede rünnak, kus noored pakkusid välja ideid ja mõtteid, mida võiks üheskoos teha või muuta, et igapäevaelu oma kogukonnas paremaks muuta.
Projekti kirjutamisel võeti samm-sammult läbi kõik etapid ja nii valmiski 24 tunni jooksul ühistööna noorteprojekt „Logi end välja!”.

Selle projekti eesmärk oli tõsta Sindi ja Paikuse noorte teadlikkust internetis peituvatest ohtudest ning tõestada, et suhteid on võimalik luua virtuaalkeskkonnast väljaspoolgi, põnevate ja arendavate ühistegevustega. Selle saavutamiseks on kavas korraldada vabaõhu spordiüritusi ja töötuba teemal „Internetiohutus”.
Projektitaotlus on kavas esitada Avatud Eesti noortefondi ning kõigi eelduste kohaselt viiakse projekt ellu selle aasta kevadel.
Osales kokku 15 Sindi ja Paikuse noort. Projekti rahastas Eesti avatud noortekeskuste ühendus ja SA Arhimedese Euroopa Noored Eesti büroo.