Sindi noortekekuse 4H klubi Sindila liige Marko Nuut osales ASRally’ 2018 Šotimaal 

Sindi noortekekuse 4H klubi Sindila liige Marko Nuut osales ASRally’ 2018 Šotimaal
12.-18. august 2018 leidis aset Šotimaal järjekordne Rural Youth Europe (RYE) koolitus-seminar Rally “Year of young people, World of Opportunities”, millest said osa 4H juhatuse liige Helen Siska ja värske 4H liige Marko Nuut.
Rural Youth Euroopa korraldab iga aasta augustikuus oma liikmesorganisatsioonidele (mida on hetkel 20 ja millesse ka Eesti 4H kuulub) koolitus-seminare, mille eesmärk on tuua kokku üle 100 inimese 20 riigist arendama nende oskusi, teadmisi ja tõstma osaliste enesekindlust, inspireerida, innustada jagama kogemusi ja avastada ühiseid jooni teiste riikidega. RYE eesmärk on jõustada maal elavaid noori tolereerima meist erinevaid rahvuseid ja austama nende kultuure. Rally leiab iga aasta aset ühes liikme organisatsiooni riigis, milleks sel aastal oli Šotimaa.
Eesti 4H saadab iga aasta Rally’le kuni 5 noort vanuses 18+ koos grupijuhendajaga, kes esindavad nii Eestit kui ka Eesti 4H-d kui maanoorte organisatsiooni. Sel aastal läks vaid 2 noort, kuid järgmine aasta ootame suuremat osavõttu. Selle aasta läbiv teema oli maal elavad noored ja nende võimalused kaasarääkimiseks neid puudutavate probleemidest ühiskonnas (transport, tööle saamise võimalused maal, elukoht, talupidamine – kas noorel raske alustada, mis sellega kaasneb jne.)
4H noor Marko võtab kogemuse kokku järgmiselt: “Kõige eredam mälestus on see, kui saime võimaluse külastada farme ja rääkida omanikega, jagada muljeid ja mis on sarnast meie riigis ja mis erinevat. Võtsin kaasa sellest kogemusest on uued teadmised farminduse ja põllumajanduse aladel. Ja loomulikult ka esmaselt kohalikud kombed ja traditsioonid (tantsud, laulud). Väga palju uusi tutvusi ja kontakte, millest on mul kindlasti tulevikus palju kasu. Inimesi oli sellel sündmusel palju ja väga paljude erialade esindajad siis hätta tulevikus ei jää millegagi, igal alal on keegi kes oskab mind hädad aidata ja juhendada.”
Eesti 4H juhatuse liikme Helen lisaks veel Marko kirjeldusele, et tegemist oli inspireeriva ja kustumatu kogemusena. Emotsioone selle nädala jooksul kogeti mitmeid ja eredamalt jääb Helen meenutama kõikide osalejate sooja suhtumist ning imelist vihmast Šotimaa loodust.
Järgmine aasta toimub RYE Rally aga INGLISMAAL. Oled 4H noor, vähemalt 18.aastat vana ja tahaksid minna? Anna oma soovist teada Eesti 4H peakontorile meiliaadressil
info@eesti4h.ee