Sindi tüdrukud 25.rahvusvahelise turismimessi TOUREST 2016 pealaval

Mess toimus 12.-14.veebruaril Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Kolme päeva jooksul külastas messi 25 293 inimest, kellel oli võimalus tutvuda  521 eksponendiga 22 riigist. Riikidest  olid esindatud Kõrgõstan, Tansaania,  India, Nepal, Malaisia, Indoneesia, Horvaatia, Eesti, Itaalia, Jaapan, Leedu, Läti, Seišellid, Soome, Suurbritannia, Tai, Türgi, Venemaa, Sloveenia, Tšehhi, Šveits ja Etioopia.

25. rahvusvahelise turismimessi avasEesti Vabariigi ettevõtlusminister Liisa Oviir. Mess toimus kokku 3 hallis.Peahallis olid esindatud välismaised sihtkohad, Eesti ja välisriikide reisikorraldajad, reisibürood, lennu-, bussi- ja laevafirmad, kindlustusfirmad, hotellid, spaad, vaba aja tegevuste pakkujad, erinevate toodetega kaubitsejad ning Välisministeerium ja Tarbijakaitseamet. Eraldi stendiga oli esindatud ka Eesti Turismifirmade Liit. “Puhka Eestis” hallis oli esindatud suur valik Eesti spaasid ning kõik Eesti maakonnad, andes suurepärase ülevaate siseturismi võimalustest. Noorematele turismifännidele oli sel korral kõigil kolmel päeval lastehallis avatud erinevaid tegevusi pakkuv lasteala. Toitlustusalal toimetasid viis maailma erinevaid kööke esindavat kohvikut, tänu millele oli külastajatel võimalik valida vastavalt maitsele ja eelistusele erinevate toidustiilide vahel.

Toimus turismiasjalistele suunatud seminar “Quo vadis Eesti turism 2016 ehk kultuuriga võib teenida kulda”, mille avas EAS Turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso. Valgevene Turismiamet tutvustas turismivõimalusi Valgevenes.  Huvilised said osaleda Jaapani kalligraafia töötubades.

Messi pealava asus “Puhka Eestis” hallis, kus toimus kolme päeva jooksul väga palju erinevaid tantsulisi ja muusikalisi etteasteid, lõbusaid mänge, huvitavaid viktoriine, põnevaid katseid ning elevust tekitavaid võistluseid.

Pealaval esineski 13.veebruaril noortekeskuse  võimlemisrühm  Stella, mille  juhendaja on  Margit Schmidt. Noortega oli pealinnas kaasas allakirjutanu.   Esitati kaks kava – Rannaneiud 1930-ndatest ja Rokkivad suvitajad. Nii suurel ja esinduslikul üritusel oli Stella esmakordselt ja sobis  sellesse  keskkonda  vapustavalt hästi.   Laval toimuv oli näha kõikides saalides ja lisaks oli lava kohal ekraan, kus esinemise ajal jooksid varem kohale saadetud fotod  esinejatest. Lava valgustas 8 värvilist prožektorit, mis liikudes andsid kavadele erilise valgusefekti. Lava nurkades olnud  hiigelsuured kuldsed kerad, mille sees sirutusid lae poole pilkupüüdvad lilleseaded, andsid   kõige eelnevaga kokku sulades   täiusliku vaatepildi. Publikut kogunes juba varem uskumatult  palju, mis sellistel üritustel pole sugugi   tavaline ja esinemise ajal  ei läinud keegi niisama mööda, vaid jäädi  tantsudele kaasa elama.

Paari tunniga jõuti  läbi käia ainult osa  messihallist. Tüdrukutele jäid mälestuseks suursuguse ürituse kõikvõimalikud reklaaminipid, oma teenuse pakkumise erinevad võimalused, TEZ Touri juures valminud pildid küll ülespoole,  küll allapoole rippuvate vuntsidega , vihmavarjuga jne.

Kokkuvõttes võib öelda, et korralduselt oli palju õppida. Vähemalt 15 meili kolme nädala jooksul tuli vahetada Tallinna korraldaja Heleniga , kus täpsustasime  viimase kui pisiasja. Kavas ei tohtinud olla ühtegi auku ja kõik toimis minutilise täpsusega. Meie võõrustajad olid naeratavad ja heatahtlikud esimesest minutist viimaseni. Korraldajad tänasid  meid südamest toreda esinemise eest pealaval.

23.märtsil on võimlemisrühm Stella kutsutud esinema Eesti Suursaatkonda Moskvas.