Sintlased tervitasid oma olümpiasangareid

Augustikuu viimasel pühapäeval võeti Sindi Seltsimaja juures pidulikult vastu Rio olümpia – mängude pronksmedalimeest Allar Raja ja paatkonna varuliiget StenErik Andersoni. Olümpiasangareid oli tervitama tulnud suur hulk spordihuvilisi, sõpru, fänne ja toetajaid. Olümpialasi tervitas lauludega Sindi laulukoori, Tarvastu segakoori „Üits viis“ ja Kolga-Jaani segakoori Jaaniko lauljatest moodustatud ühendkoor ning tantsuansambel „Kuu” naisrühm. Linna poolt ütles tervitussõnad volikogu esimees Toomas Asi, andes mõlemale olümpialasele üle linna tänukirjad ja kaunid lillekimbud. Et Sindist on varemgi võrsunud olümpiamängudel osalenuid sportlasi, siis tundis Toomas Asi heameelt, et nüüd on koju toodud ka medal, ära märkides ka varuliikme Sten-Erik Andersoni panust neil mängudel. Allar Raja oma tänukõnes ütles, et Sindi linn on tasemel ja esmaklassiline linn, kes on alati tunnustanud ja tänanud oma linna sportlasi, lisades, et kuigi Sten-Erikul pole veel täna rinnal olümpiamedalit, siis küllap temagi selle ükskord samuti koju toob. Allar Raja andis mõlema olümpialase poolt volikogu esimehele üle kingituseks tänukirja Sindi linnale koos Eesti koondise särgiga. Seejärel said õnnitlusteks sõna kohaletulnud sõbrad, fännid ja tuttavad.

Noortekeskuse juhatajal Helle Vendil olid kaasas noortekeskuse spordipoisid Kaur Kasemaa, Fred ja Karl Hussar, kes käivad ka ise sõudmise trennis. Helle Vent andis teada, et poistel on nüüd kõrge siht olemas – saada sama heaks kui Allar! Koos lilledega andsid noortekeskuse fännid Allar Rajale ja Sten-Erik Andersonile üle ka õhupallid, mille peale oli kirjutatud „Olete meile suureks eeskujuks!“ ja olümpiasangarite nimed.

Oma endisi kasvandikke ja õpilasi olid õnnitlema tulnud Sindi lasteaia õppealajuhataja Reine Tänav ja liikumisõpetaja Helle Tõkke. Teiste hulgas olid ka Allar Raja kunagised naabrid Laialt tänavalt, kes kinkisid foto Allar Raja esimesest paatkonnast, mis tehtud 30 aastat tagasi ning millel jäädvustatud üheksases paadis kodutänava lapsed, toonased mängukaaslased. Õnnitlejaid ja autogrammide soovijaid oli palju. Lootust on, et nii mõnigi noor, kes Allar Rajalt ja Sten Erik Andersonilt pühapäeval autogrammi sai, leiab innustust ka ise tulevikus spordis omale kõrgemaid sihte seada. Allar Rajale ja StenErik Andersonile aga jõudu ja indu ettevalmistusteks järgmisteks s