Talvelaagris oli tore

Uus aasta algab iluvõimlejatele traditsiooniliselt Kilingi-Nõmme suursuguses spordihallis talvise laagriga. Tõsi on, et esimesed korrad laagerdasime koolimajas, sest spordihall valmis mõned aastad hiljem.

Üheks tähtsamaks treeninguks oli 4.Pärnumaa tantsupeo „Õnnemustrid“ kavade õppimine , mis tuleb esitamisele Lavassaares 23.mail. Noorema rühma Täheratta kava ja vanema rühma Stella kavad on erinevad. Neid õpiti koos Kilingi-Nõmme v/k Githa, Pärnu v/k Rüht, Pärnu Laine Mägi Tantsukooli võimlejate-tantsijatega.

Esinemiskavasid harjutati nii suures kui ka peegelsaalis. Suures saalis oli nii kõrgust vahendite viskamiseks kui ka laiust hüpeteks. Peegelsaal on küll väikene, aga enda liikumise jälgimine peeglist annab väga palju juurde just tehnika osas. Treeneriteks olid meie armas Margit Schmidt ja kuulus ning kõigile tuntud Tallinna tantsuklubi Palestra asutaja ja kunstiline juht Reet Krieger Tallinnast. Viimasega toimus õhtul kohtumine, mis oli väga huvitav.

Reet Krieger on endine rahvusvahelise klassi võistlustantsija. On õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis rütmilise võimlemise treeneriks. Tantsides samal ajal võistlustantsu NSVL all, on olnud mitmete rahvusvahelise klassi võistluste võitja ja ühtlasi võitnud Eesti meistri tiitli 12 korral.

Õpetanud Eesti Muusika Akadeemias lavakunsti üliõpilastele liikumist. Reet on töötanud ka Kanadas (Torontos) kaks ja pool aastat tantsuõpetajana. Samuti seadnud Eesti Draamateatri etenduse “Mari Poppins” lavalise liikumise ja koos Palestraga osalenud etendusel “Rea Ruu”. Palestrast on valminud 2 filmi, lisaks on antud suurejoonelisi kontserte Eesti Draamateatris ja mujal. Mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel on võidetud auhinnalisi kohti.

Veel on Reet lavastanud mitmeid Tallinna Moemaja ja rahvusvahelisi moedemonstratsioone.Tänaseni on ta vabakutseline koreograaf ja tegeleb aktiivselt loominguga. Reeda käe alt on läbi käinud 40 treeneriaasta jooksul tuhandeid tantsuhuvilist noori.

Oma pika ja väga viljaka loome- ja pedagoogilise tegevuse eest omistati Reedale Tallinna Aukodaniku tiitel.Suurepärane, kõike jõudev ja alati energiline Reet seisab hea kõigi Palestra tantsijate heaolu eest. Erinevate tantsustiilide õpetamisel pühendub ta eelkõige tüdrukute isiksuste arendamisele ja esiletoomisele aga ka klassikalise tantsu alustele, heale füüsilisele vormile ning tervislikule sportlikule eluviisile.

Reet Krieger: “Minu eesmärk on anda tüdrukutele kõrget liikumiskultuuri ja püüda paika panna nende väärtushinnangud, püüeldes vaimse ja füüsilise tasakaalu saavutamise poole. Ma tahan, et neist kasvaksid terved, emotsionaalsed eesti tüdrukud.”

Vabal ajal toimusid võistlused, mängud, üllatused. Traditsiooniline oli Kristella Kuke sünnipäevapidu, mis seekord väikese juubeli (15-aastane ikkagi! ) puhul kujunes toredalt omanäoliseks. Juba tort oli eriline, sest peale oli meisterdatud iluvõimleja. Ja muidugi oli see väga maitsev! Tänud Kristella emale, kes meid alati kõiges toetab! Sünnipäevalapsele pühendati palju omaloomingut, laulu ja tantsu. Erilised tervitused tõi lõunamaalt „araablane“ Pille-Riin.

7.korda toimus Kilingi-Nõmmes Ilvese pidu linnarahvale ja külalistele. Ilves on selle peo maskott ja tema ka sehkendas kogu aeg vaiba peal. Esinesid nii külalised, kui kohalikud. Sindi Täheratas ja Stella esitasid kokku 6 kava. Esimest korda jõudis Stellalt lavale Pärnu Austria Nädala pidulikuks lõpetamiseks (31.jaanuariks) tellitud lindikava Straussi muusika saatel . Suurte kogemustega võimlejatele oli selle õppimine suhteliselt kerge, kuna lindi keerukat käsitlemist on saanud varem palju harjutada. Tore, et publikule meeldis see väga.

Koolivaheaeg ja laager said läbi. Lihvitud tehnikad, uued kavad, trennikaaslastega koos veedetud aeg! Ees ootab tihe graafik esinemisi.

Jõudu teile! Täheratas, Stella ja muidugi meie treener Margit!