Veebruar ANK-is

1.veebruaril vuras buss  lumest ja jääst libedal teel  Sindi noortekeskusest   Uulu Spordihoonesse.  Toimus kauaoodatud 1. Pärnumaa ANK-ide kokkutulek.

 „Pärnu Postimees“:  Kohtumise eesmärk oli luua ühtne ja tugev võrgustik, tutvuda üksteisega ja kaardistada ühisosa. Kokkutulekul osales 11 noortekeskust oma noorte ja noorsootöötajatega. Sisutiheda päeva jooksul korraldasid noortekeskuste delegatsioonid kõigile osalejatele põnevaid ja arendavaid tegevusi. Eredamaid hetki pakkusid oma etteastetega Sindi noortekeskuse iluvõimlejad ja Raeküla Vanakooli keskuse folklooransambel Viisuke.

Igal keskusel oli täita oma osa pikast päevakavast.  Meie keskuse võimlemisring esitas  lindi- ja rõngakava . Enamus kogunenud rahvast polnudki  iluvõimlejate esinemist seni näinud ja tänasid võimaluse eest seda kaunist ala oma silmaga näha. Kohustusliku  keskuse  tutvustuse  kandsid ette Punamütsikese muudetud versioonis ja plaadilt tuleva linnulaulu saatel  Madis Tropp ja Kairo  …. Nende ülesandeks jäi ka räppides Pärnu Vabaajakeskuse õnnitlemine sünnipäeva puhul . Poisid said oma esitusega suurepäraselt hakkama. Eriti hästi tuli välja kitarriringi tutvustus.

Kohtumisel  osalesid ka meile juba tuttav vabatahtlik Philipp Staubach  ja armeenia neiu Shoghik Hakobyan. Hispaania vabatahtlik Peter John Gail Ortega oli külmale alla vandunud ja pidi koju teki alla jääma. Kahju! Ikkagi  oli kõigil võimalus  inglise keelt praktiseerida.  Päev möödus viktoriinil,  uute mängudega tutvudes, rinnamärke meisterdades, töötubades  ettevalmistatud näitemängu esitades,  spordivõistlustel…

Noortekeskuste juhatajad ja noored leidsid aega tulevikuplaanide arutamiseks. Otsustati, et niisugune üritus peab kujunema traditsiooniks. Järgmine ettevõtmine tuleb juba sel  kevadel Tõstamaal. Oli tegus päev kõigile.

————————

6.veebruaril toimusid kaberingi juhendaja Misa Šorini juhendamisel selle aasta esimesed suured võitlused kabes. Oli vaja välja selgitada parim kabetaja noorte hulgast, kes saab Sindi linna kabe  võistkonda valdade Talimängudel.  Tulemused. Tüdrukud – 1.koht – Grete Hartwick, 2.koht – Lisette Tsukker, 3.koht – Marion Tõldsepp. Poisid : 1.koht – Maik Meedla, 2.koht – Karl Gurko, 3.koht – Madis Tropp, 4.koht – Mirko Aer.

Mänge jälgisid  Sindi linnapea Marko Šorin ja tuntud kabetaja Arvi Tamm. Auhindadeks olid veekeskuse ja Kaubamajaka kinkekaardid. Ühiselt söödi kringlit. Talimängudele pääses Sindi võistkonnas üks kabetaja – Grete Hartwick. Kuna Grete pidi minema samal päeval ajaloo olümpiaadile, asendas teda Lisette Tsukker.  Palju õnne!

Iga-aastane rahvusvaheline võimlemisvõistlus Miss Valentine meelitas tänavu 7.-9. veebruarini Eestisse rekordarvu,  1100  rahvusvahelisel tasemel võimlejat  32-st riigist ja toimus  Tartus A. Le Coq’i spordimajas.

Miss Valentine 2014 raames toimus ka rühmvõimlemise MK-etapp, mis lisaks tulihingelistele võimlemisfännidele ka kohalikule publikule huvi pakkus. VK Janika “Sunshine” saavutaski  teise  koha.
Osalesid: Armeenia, Aserbaidžaan, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Gruusia, Hispaania, Hong Kong, Iisrael, Jaapan, Kanada, Kreeka, Küpros, Leedu, Läti, Luksemburg, Madalmaad, Mehhiko, Moldova, Norra, Rootsi, Rumeenia, Soome, Suurbritannia, Taani, Tšehhi Vabariik, Ukraina, USA, Usbekistan, Venemaa.

Koos Kilingi-Nõmmega olime viimasel päeval noortega Tartus võistluste finaali  ja Galat  vaatamas. See oli väga nauditav ja õpetlik. Sõnulseletamatu elamus!  Enne  jõudsime veel külastada Lõunakeskuses 4D kino ja  8.jaanuaril avatud siseseiklusparki  keskuse lae all.

Vabariigi presidendi tänukirjad toredate piltide eest joonistuskonkursil “Meie Eesti head asjad” said meie noortekeskuse kunstiringi kasvandikud Marko Nuut, Elina Kleine ja Merilin Kaljula. Neid juhendab Tiina Tõnismäe. Palju õnne!

14.veebruariks valmistasime keskuses hulganisti sõbrapäeva tillukesi kaunistatud karbikesi, mida jätkus kinkimiseks paljudele meie sõpradele. Suurimaks noortekeskuse sõbraks valiti üksmeelselt Fein-Elast Estonia.

Vabariigi aastapäeva tähistamiseks valmistati noortekeskuses 20 sini-must-valget käsilippu lasteaia „Naerukillud“ rühmale .Mõte tekkis siis, kui olime oma tehnikaga teinud valmis hulga saksa käsilippe  vabatahtliku Philippi tervitamiseks. Käsulipud on ostes väga kallid ja kuna nad    tulid   kenad välja, siis  leidsime, et neid  kõlbab  teistelegi kinkida. Pidulik üleandmine toimus 17.veebruaril. Lapsed olid meeldivalt üllatunud ja ütlesid, et lähevad nendega  kindlasti  paraadile lehvitama. . Lipud said Eggert Renee, Hindreus Andris, Janop Andrea, Kalbus Kristelle, Kivistik Kevin , Klaanberg Mia Mirell, Koni. Ketrud, Kubrin Artur, Käige Joosep, Lainoja Cerolyn, Mattiisen Endel, Muhuste Raido, Palmi Õnnela, Särg Sander, Tammann Anni Mari, Tärk Valdis, Vassilenko Ken, Veedebaum Egert.   Tuult lippudesse!

—————————————————————————————————————————————

15.veebruaril viisime meie keskuses teist korda läbi 4H piirkonna ürituse „Ise tehtud, hästi tehtud. Töötube juhendasid Reti Üpraus – muusika loovusring ( pille oli Indoneesiast Ameerika ja Aafrikani, palju olid  tal enda valmistatud. Lõpetuseks käisime rongkäigus läbi kõik toad ja see jättis unustamtu mulje oma erilise kõlaga) , Kaja Rinaldo – kipsi töötuba ( tema enda välja mõeldud kipsist käejälje seinakaunistus) , Eve Reinväli – viltimine( temal oli kaasas terve vilditud lastetoa mööbel koos elanikega) , Viljar Viik – keraamika ( mõni jõudis valmistada omale terve serviisi) , Vallo Vaargas– trummi töötuba  ( üks poiss oli nii edukas, et oleks juba võinud peaaegu et esinema minna! ),  Hendrik Isand – tänavatants ( tuli välja, et mõned trikid tunduvad võimatult rasked, aga nipid on juures ja neid kasutades saab paljuga hakkama)  , Johannes Mets – automudelism ( saime kõik mudelitega sõita ja selle alaga  õpilasi nakatada. Paljud polnud sellisest alast ja meie rajast kuulnudki. ) . 4H noored õppisid uusi tehnikaid, said palju uusi tuttavaid,  õppisid mängima eksootilisi   pille ja tänavatantsu  tantsima. Tänan südamest kõiki fantastilisi juhendajaid ja tublisid noori.  Eraldi tänan  Inga Raudseppa, 4H Pärnumaa  piirkonna juhti  Tootsist,  Kalli Rõõmusaart Pärnjõelt ja 4H klubi Sindila presidenti Rai Multaneni.  Oli pikk, aga meeldejääv päev.

Helle Vent

Sindi ANK juhataja