Video ja galerii: Sindi ANK osales talgutel „Teeme ära“ kümnendat korda

 

Grupipilt. Foto: Kaur Kasemaa

2008.aastal toimusid esmakordselt talgud  „Teeme ära“ ja meie noortekeskuse noored on osalenud sellel kõik  aastad.

Täna, 5.mail kell 11.00 koguneti traditsiooniliselt maja ette, kus pandi paikka  meeskonnad ja nende ülesanded. Talgulisi oli kokku 15. Lauamängude ringi juhendaja Mihail Šorin on alati osalenud suure „kaasavaraga“ – lehepuhur ja omavalmistatud aiakäru. Puhur on väga populaarne ja sellega saavad tööd teha ainult „parimatest parimad“. Kakluseks pole siiski kunagi läinud!

 

Kõigile jaotati kätte tööriistad: kindad, rehad, labidad…  ja hargneti oma töökohtadele. Tegevuse  jäädvustamine jäi traditsiooniliselt  Kaur Kasemaa hooleks.

 

Teeme ära tänukiri. Foto: teemeara.ee

Puhtaks said kõik keskuse ümbruses olevad põõsad, teed, rajad ja muru,  maantee äär ja kraav kuni bensiinijaamani… Nii läbipaistvad  pole meie maja aknad veel kunagi olnud! Lausa särasid päikese käes. Tööle elasid tänu tugevale tuulele kaasa kõik sada soovilipukest tammepuu ja vana raudteejaama vahelisel „sillal“. See oli omapärane saladuslik saatemuusika!

 

 

Prügikottide virn aina kasvas ja kasvas. Kui täis oli saanud 26-s 100 liitrine kilekott, sai töö lõpetada ja korraks tehtut nautida.

Pidulikul lõpetamisel said kõik talgulised tänukirja ja kleepsu. Maitsta sai nii soolast kui  magusat kringlit. Kokandusringi poolt oli seekord üllatus – talgusupp!

[envira-gallery id=”3848″]