Video ja galerii: Sindi võimlemispidu 2018

Ühispilt umbes 160 võimlejaga. Foto: Helen Parmen

4H maskott Hubert. Foto: Helen Parmen

Laupäeval, 7.aprillil toimus Sindi Seltsimajas üheteistkümnendat korda võimlemispidu, kus osales 172 noort võimlejat Pärnust ja Pärnumaalt: Sindi noortekeskus – 2 rühma, Sindi Gümnaasium – 1 rühm, Pärnu võimlemisklubi Rüht –  8 rühma, MP Dance – 2 , Stuudio Ainula 4 rühma, VK Githa 2 rühma, Happy Dancers -3.  7 klubi esitasid kokku 25 kava . Nende hulgas olid nii eelkooliealised kui rahvusvaheliselt tuntust kogunud tüdrukud. Peo aukülaliseks oli kolmandat aastat võimlejate tungival soovil noorteühing 4H maskott Hubert . Välisuksel võttis ta külalised vastu lahtise ukse ja sügava kummardusega.

 

Ettevalmistused algasid mitu kuud varem. Noortekeskuse arvutigraafikas valmis peo plakat, mille printis A3 ja A4  formaadis välja Pajo Trükikoda. Plakati tilluke variant rändas märgile, mida märgimasinal pressiti välja tervelt 200 ja mis olid kingituseks kõikidele osalejatele , treeneritele ja meeskonnale. Raadioringi poisid otsustasid seekord teha lisaks videole ka otseülekande  FB—sse ja väikeses saalis sai vaadata otsepilti laval toimuvast. Kaur Kasemaa ideena valmisid lamineeritud meeskonna rinnasildid. Külalisi teenindasid  garderoobis ja  registreerimisel pidulikus riietuses noormehed ja neiud. Kõige suurem vastutus oli lava taga, kus  askeldasid  Maili Isanda abilised  Mayken Haava,  Grete Hartwick, Kimo Varik. Noortekeskuse kokandusringi juhendaja Marek Sild pakkus fuajees  maitsvat toidupoolist.

⇑ Otseülekanne Sindi ANK facebookis ⇑

Karl Hussar ja Richard Kandima. Foto: Helen Parmen

Peo moderaatoriteks olid meie noorteaktiivi liikmed Karl Hussar ja Richard Kandima, kes avasidki peo Artus Alliksaar luulega kevadest ja kutsusid avasõnadeks lavale Tori vallavanem Lauri Luuri ja abivallavanem Jana Malõhi. Julgustavad ja heakskiitvad sõnad nende poolt said saalist suure aplausi ning  andsid lava taga „pabistavatele“ esinejatele kõvasti julgust juurde.

Aplausi saatel esitas uhkelt oma rõnga- ja lindikava  maskott Hubert! Ja siis sai lava täis noortekeskuse rühmade  Ritsikad ja Täheratas tüdrukuid, kes esitasid „Trikikava mattidel“. 25 innukat võimlejat võtsid silmade eest kirjuks. Olid sel aastal alustanud ja juba mitmed aastad trennis käinud  neiud segamini. Ritsikad esitasid hiljem eraldi  Pallikava, kus ükski pall ei veerenud saali! ja kogenum Täheratas Lindikava, milles oli eriti huvitav hundiratas pingul lintide rägastikus. Sindi Gümnaasiumi liikumisrühm esitas ühises seelikus huvitava ja omapärase tantsukava „Koos on parem“.  Häid lambaid mahub palju ühte lauta! Margit Schmidt  kommenteeris kõiki esinejaid.

 

Saarde võrkpalli ergutustiimi neiud. Foto: Helen Parmen

Üksikesinejatest pakkusid kiiretempolisi akrobaatikasugemetega etteasteid Astrela Angela  ja Anita stuudiost Happy Dancers, Keidi Mariin Tomson ja Sindis võimlejateed alustanud Marleen Mets klubist MP Dance.Iluvõimlemise üksikkavadega näitasid meisterlikkust Meibel vk Rüht ja Kätry Lisette, kes treenib Merili Passeli juhendamisel.Rühmkavad pakkusid eriilmelisi vaatemänge vastavalt vanusele: kõige pisemad, 4 -5-aastased vahvate mängukannidega ja kogenumad ühtses koostöös keerulisi elemente sooritades. Kuidas võimlejad teisi spordialasid toetada saavad, näitasid Saarde võrkpalli ergutustiimi neiud, kellest enamik treenib  Kilingi-Nõmme võimlemisklubis Githa.

 

Väga head treenitust näitas vk Rüht rühm Briis, kellel ette näidata mitu vabariiklike võistluste auhinnakohta. Toreda kontserdi lõpunumbriks oli vk Rüht Pärlite rühma esituses Eesti tants, saatemuusikaks populaarne Tuulevaiksel ööl.Kava esitati koos rühmaliikmete emadega, kes näitasid laitmatut vormisolekut. Ka publikul avanes võimalus esitusele kaasa aidata saalist mobiiltelefonidega valgusliikumist tehes.

 

Tänati kõiki toetajaid, esinejaid, nende treenereid ja eraldi 13 aastat  noortekeskuse võimlejate treeneriks olnud  Margit Schmidti, kelle käe all on seda kaunist ala õppinud  väga suur arv Sindi linna tüdrukuid.

Tublidele noortele abilistele toimus eraldi lõpupidu noortekeskuses, kus arutati läbi ka kõik õnnestumised  ja apsakad. Olite võrratud!

Artikkel: Helle Vent – peakorraldaja

Fotod: Helen Parmen – koduleht

[envira-gallery id=”3588″]