Võimlemisringi talvelaager Kilingi-Nõmme Spordihoones

Juba 11.korda toimus jaanuarikuu alguses võimlemisringi talvelaager Kilingi-Nõmme Spordihoones, kus vastuvõtjaks ikka meie vahva võimlemistreener Margit Schmidt. Võimlejatega oli kaasas ANK juhataja Helle Vent.

Eesmärgiks oli õppida selgeks Tartu võimlemispeo kava, mis toimub 30.mail Tartus ja kus meie võimlejad osalevad gümnasistide ja tudengite kavas nagu see oli ka 2016.a. Tallinna võimlemispeol Ingelind. Treeneriks oli selle kava autor Reet Kriger, kellega oleme ka varem koostööd teinud. Tema on lisanud kava lõppu sintlastele eriti südamelähedase, Rio olümpiamängudel pronksmedalile tulnud neljapaadi liikumise.

Esinemiste tarvis oleme viimastel aastatel õppinud lisaks võimlemisele ka tantsukavasid, sest võimlejatele on vaja esinemiseks väga suuri ja kõrgeid saale. No kust neid nii väga võtta on! Kuigi lava tundub suur, on see võimlejatele ikkagi väike ( hüpped ja vahendite kasutamine nõuab suurt pinda ja kõrgust) . Tantsukavadega esinesime eelmisel aastal näiteks Kadrioru lossis, 26 riigi osalusega rahvusvahelisel Tallinna turismimessil jne.

Tantsulist liikumist on käinud aastate jooksul õpetamas Jüri Nael, Villiko Kruuse, Janne Ristimets, Kaie Seger, Erki Melts, Kardo Ojassalu jne. Seekord oli külalistreeneriks Markus Monak, kes on omale tantsijana nime teinud isegi rahvusvahelistel võistlustel. Pärnu Sütevakas õppiv Markus on alles esimest aastat gümnaasiumi astmes, aga töötab juba treenerina. Ta on suureks eeskujuks tänapäeva noortele oma töökuse ja pühendumise osas.

Esmakordselt viis meie tüdrukutele treeningu läbi Marge Rull, kes oskas üllatada oma tohutu positiivse energia ja särtsakusega.

Laagri lõpetas traditsiooniline Ilvese pidu, kus osalesid paljud Pärnumaa võimelmisklubid ja kus Stella esitas kolm kava.